Wydrukuj

Gomunice – wśród Familoków

27-08-2013

Szkoleniem w Kamieńsku rozpoczęliśmy cykl szkoleń w ramach projektu Quiz Questing w LGD BUD-UJ Razem. Zaczęliśmy od merytorycznego wstępu do metodologii Valley Quest trenera Krzysztofa Florysa.

Gomunice1

Kolejną część spotkania poświęciliśmy na omówienie potencjalnej tematyki questu w gminie Gomunice. Okazało się, że grupa dość dobrze przygotowała się na spotkanie i prócz szeregu  pomysłów na questy przyniosła gotowe już teksty dwóch potencjalnych tras! Po omówieniu ich tematyki, jak i kolejnych propozycji na quest w gminie Gomunice, wybraliśmy się w teren, by zweryfikować je w terenie.

201308191620

Gomunice

Odwiedziliśmy ciekawe Chrzanowice. Zawitaliśmy także do Gomunic gdzie to w gościnnej bibliotece omówiliśmy wrażenia z odwiedzanych miejsc i zweryfikowaliśmy wstępne pomysły.

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że quest pokaże ciekawostki Gomunic, prowadząc m.in. przez stację kolei Warszawsko ? Wiedeńskiej, kościół, tartak, fabrykę mebli i… tzw. ?Familoki? (rozwiązanie zagadki czym są Familoki – w queście :)).

201308191609

Dość oryginalne będzie także miejsce schowania skarbu, ale o jego lokalizacji dowiecie się już pod koniec wędrówki gomunicką trasą 😉