- Buduj Razem – Questing - http://budujrazem.questing.pl -

Poświęcenie VII stacji questu w Rzepkach

rzepki3 [1]Quest to nietypowy rodzaj zwiedzania połączony z zadaniami do wykonania i poświęcony najczęściej jakieś postaci, miejscom albo wydarzeniom historycznym. Taki właśnie Quest dedykowany św. Janowi Pawłowi II powstał w gminie Czarnocin na terenie archidiecezji łódzkiej. Mieszkańcy miejscowości Rzepki w której są 2 stacje questu postanowili uczcić 10 rocznicę śmierci Papieża Polaka.

VII stacja która mieści się w centrum miejscowości jest dedykowana właśnie temu wydarzeniu. Podczas Mszy świętej zorganizowanej przy tej stacji poświęcono tablicę. Uroczystość przygotowała pani Ilona Szymańska sołtys Rzepek wraz z mieszkańcami. Dzieci przedstawiły program słowno-muzyczny.

Miejsce tej stacji i tej tablicy nie jest przypadkowe. Mieści się bowiem na terenie kapliczki w centrum miejscowości, z dwuramiennymi krzyżami. To miejsce upamiętnienia śmierci wielu mieszkańców Rzepek, których dotknęła epidemia cholery. ?Akurat przy naszych krzyżach dwuramiennych jest VII stacja śmierć Ojca Świętego i dlatego takim moim natchnieniem było aby zorganizować taką uroczystą Mszę powiązaną właśnie z poświęceniem tablicy oraz upamiętnieniem śmierci Ojca Świętego?- mówiła Ilona Szymańska sołtys Rzepek
Trasa questu ma 11 kilometrów i wiedzie przez kilka miejscowości od kościoła w Czarnocinie do kapliczki w Woli Kutowej. To 9 stacji- tablic, które poświęcone są poszczególnym ważnym momentom z życia Ojca Świętego Jana Pawła II.
Pani Barbara Sabat, jedna z inicjatorek Questu ma nadzieję, że takich uroczystości przy poszczególnych stacjach Questu będzie więcej i stanie się on nie tylko turystyczną atrakcją, ale miejscem z którego pielgrzymi będą czerpać wiedzę o świętości Jana Pawła II i będą odbywać duchową podróż Jego drogowskazami. ?Jest to nasz taki pomnik inny niż wszystkie w okolicy ponieważ jest to taki żywy pomnik do którego można odbyć nowennę przemieszczając się od tablicy do tablicy i wspominając Ojca Świętego?- mówi Barbara Sabat.
Quest ?Droga zawierzenia? to propozycja dla wytrwałych wędrowców, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie przyrody i jednocześnie chcą przypomnieć sobie życie Papieża i prześledzić jego drogę do świętości.
Twórcami Questu papieskiego są: ks. Bogdan Jeleń, Jolanta Kaleta, Mariola Kozub oraz Barbara Sabat.
Wyprawę drogą świętości można pokonać pieszo, konno lub rowerem zimą nawet na nartach biegowych.

źródło: www.archidiecezja.lodz.pl