Wydrukuj

Sobota z Reymontem

5-10-2015

Już po raz siódmy szkolne koło PTSM w Będkowie, którego opiekunką jest Renata Wochna, zorganizowało rajd jesienny ?Sobota z Reymontem?. Do Będkowa przyjechało 6 drużyn z Kleszczowa, Straszowa, Szynczyc i Czarnocina. Zaproszonych witali dyrektor szkoły Anna Milczarek, sekretarz UG Będków Anna Król ? Pospieszny i przewodniczący RG Andrzej Legieziński. Następnie młodzież udała się na zwiedzanie miejscowości, podążając szlakiem questu: ?Spacer po Będkowie z historią w tle?.

Imprezie towarzyszyło wiele konkursów, m.in. wiedzy o Reymoncie, wiedzy o Będkowie i PTSM, konkurs ekologiczny i plastyczny. W tym samym czasie na orliku trwała rywalizacja przedstawicieli poszczególnych zespołów. Po zaciętych zmaganiach i ogłoszeniu wyników wszyscy udali się na pyszny obiad. Sponsorami nagród ufundowanych za zajęcie czołowych miejsc w konkursach byli m.in. Starostwo Powiatowe, PTSM, Urząd Gminy, LGD BUD-UJ Razem, Bank Spółdzielczy.

Organizatorka rajdu Renata Wochna składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy.

 Agata Karlińska