Wydrukuj

Tajemnice parku w Czarnocinie

26-08-2013

Miłośnicy questingu ? innowacyjnej formy poznawania dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego spotkali się w gościnnych murach Zespołu Szkół Rolniczych im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie. Wspólnie z trenerem questingu, Krzysztofem Florysem z Fundacji MiLA, zastanawialiśmy się nad najlepszym przebiegiem trasy naszej wyprawy odkrywców. Najpierw poznaliśmy tajniki metody Valley Quest, słuchając o dobrych i złych przykładach zagadek, tematów, tras czy wskazówek questów.

szkoła

 

Następnie Pani Jolanta Kaleta przedstawiła pomysł poprowadzenia trasy po bardzo ciekawym parku okalającym szkołę. Uznaliśmy, że jest to najlepszy pomysł i od razu wybraliśmy się do sąsiadującego parku na spacer.

spichlerz

Podczas niego Pani Jola pokazała nam wiele gatunków drzew i krzewów ? potencjalnych ?bohaterów? questu. Mieliśmy okazję na powtórkę z przyrody, rozpoznając świerka, sosnę czy buki. Większość z nas odebrała to jednak jako dobrą lekcję nieznanych dotąd gatunków, podczas której rozpoznawaliśmy po liściach, kwiatach, korze czy układzie konarów, nieznane nam dotąd drzewa i krzewy.

Okazało się, że w parku na drzewach znajduje się też sporo budek dla ptaków. To zainspirowało nas do umiejscowienia skarbu w podobnym ?domku?.

Prace nad opracowaniem questu ruszyły i już za kilka miesięcy zaprosimy Was na nasz quest aby pobawić się rozpoznawaniem różnych gatunków drzew  i szukaniem skarbu, gdzieś wśród ptaków.