Wydrukuj

W prastarym Będkowie

26-08-2013

Na spotkaniu w gościnnym Czarnocinie spotkała się grupa twórców przyszłego questu z Będkowa. Po wprowadzeniu w tajniki questingu przez trenera questingu, przeszliśmy do omówienia potencjalnych tematów oraz trasy wyprawy w Będkowie.

Na dużej kartce papieru narysowaliśmy szkic terenu pokazujący ulice naszej miejscowości i najważniejsze obiekty które braliśmy pod uwagę myśląc o trasie. To ułatwiło nam pracę i wstępnie wybraliśmy trasę questu ? pętlę pokazującą najciekawsze miejsca związane z historią Będkowa.

Ponieważ w trakcie ?burzy mózgów? wymieniliśmy sporo miejsc i wątków związanych z naszą miejscowością, postanowiliśmy zrobić ich weryfikację w terenie i wybrać najodpowiedniejsze.
Pomógł w tym spacer w terenie, podczas którego zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc:, rynek, staw, rzekę, młyn, park, czy zabytkowy, gotycki kościół z mnóstwem detali architektonicznych.

staw

kościół

Starsi mieszkańcy miejscowości podzielili się swą bogatą wiedzą dotyczącą historii ich małej ojczyzny. Pokazali także miejsca po nieistniejących budynkach, np. ciepło wspominanej szkole. Podczas spaceru przyjezdni zauważyli, że Będków ma aż trzy większe place, w tym obecny rynek, które leżą dość niedaleko od siebie. W jednym z nich, w parku zaciekawił nas też dość spory dół. Jak się okazało, nie do końca wiadomo dlaczego on się tu znajduje? Ostatecznie zdecydowaliśmy, że quest będzie zapoznaniem z historią naszej miejscowości, i poprowadzimy Was dość ciekawą pętlą pokazującą najważniejsze miejsca.

z lotu ptaka1

Poszukiwania miejsca na skarb też okazały się owocne i dochodząc do końca trasy znajdziecie go  w ?. Nie, nie zdradzimy Wam tego J Zapraszamy do Będkowa!