- Buduj Razem – Questing - http://budujrazem.questing.pl -

Wola Krzysztoporska – cichy świadek wojen światowych

Niestety podczas szkolenia w Woli Krzysztoporskiej pogoda zdecydowanie nie dopisała. Jednakże w jakiś metaforyczny sposób oddała tematykę, którą podjęliśmy podczas tworzenia questu. Piękne tereny lesiste, przez które było nam dane przemierzać, opowiadają historię, która ujmie niejedno twarde serce.

Quest przedstawia tematykę powstańców, zarówno z I jak i II wojny światowej. Przemierzając trasę questu dowiemy się o zmaganiach dzielnych żołnierzy, którzy broniąc ojczyzny, często z góry spisani na straty, podejmują broń dokonując heroicznych czynów.

IMG_8403 [1]

Podczas podróży odkryjemy miejsca związane z tą smutną historią, np. cmentarz z okresu I wojny światowej, na którym pochowani są między innymi Rosjanie czy Anglicy.

IMG_8399 [2]

Dzięki nim pogłębimy swoją wiedzę na temat tych ciężkich czasów, a także poczujemy moc, która niczym w objęciach Morfeusza tkwiła w sercach naszych powstańców.

IMG_8397 [3]

Na trasie questu możemy się spodziewać również innych towarzyszy, są bardzo ciekawi  naszych questowych historii i czekają na was w Woli Krzysztoporskiej!